Радиофизический факультет
Навигация
Ссылки
Ссылки
Общая информация

Радіофізичний факультет був заснований у 1952 р. Своїм народженням Харківська школа радіофізиків зобов’язана проф. Д. Рожанському, який викладав у Харківському університеті з 1911 р. до 1921 р. (пізніше – членові-кореспонденту АН СРСР) і його учневі А. Слуцкіну (винахіднику магнетрона та радіолокатора, пізніше – академіку АН України).

Радіофізичний факультет веде підготовку бакалаврів з прикладної фізики та електроніки (термін навчання –4 роки), спеціалістів з радіофізики та електроніки, фізичної і біомедичної електроніки та магістрів з радіофізики та електроніки за спеціалізаціями в таких галузях: теоретична радіофізика; квантова радіофізика; радіофізичні вимірювання; фізична і біомедична електроніка та комплексні інформаційні технології; фізика надвисоких частот; космічна радіофізика; радіоастрономія; антени і розповсюдження радіохвиль; а також спеціалістів і магістрів з біологічної фізики за спеціалізаціями в таких галузях: молекулярна біофізика та прикладна біофізика.

Серед випускників факультету – 25 лауреатів Державних премій у галузі науки і техніки, 4 академіки і 4 члени-кореспонденти НАН України, більше 100 докторів наук і понад 500 кандидатів наук, директори і провідні спеціалісти академічних інститутів, дослідницьких центрів, підприємств і вищих навчальних закладів, а також відомі бізнесмени.

На факультеті навчаються понад 500 студентів, 25 аспірантів. У навчальному й науковому процесі беруть участь близько 100 викладачів і наукових співробітників, 17 з них є лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки. Серед 40 штатних викладачів –18 професорів, докторів наук, 22 доцентів, кандидатів наук.

        Stud_RFF | 2010